Terapia oddychania

Metoda Buteyko

to stworzona w latach 50. przez dr Konstantyna Buteyko terapia oddechowa, która leczy nawyk nadmiernego oddychania (czyli zespołu przewlekłej hiperwentylacji) oraz oddychania przez usta. Metoda Buteyko opierają się na prostych ćwiczeniach oddechowych i wprowadzeniu zmian w stylu życia.

W obecnych czasach większość osób oddycha nadmiernie, co powoduje zaburzenie równowagi gazowej w organizmie i zmniejsza dotlenienie ciała, tkanek i organów, zwęża naczynia krwionośne i drogi oddechowe oraz powoduje skurcz mięśni gładkich. Prowadzi to do licznych problemów zdrowotnych, którym można zaradzić poprzez zmniejszenie objętości oddechowej oraz przestawienie się na oddychanie nosem.

Metoda Buteyko to sposób na:

  • chrapanie i bezdech senny,
  • astmę, nieżyt nosa, POChP, mukowisydozę
  • stres, niepokój, ataki paniki, depresję
  • prawidłowy rozwój twarzoczaszki i zgryzu u dzieci i młodzieży
  • https://www.buteykoclinic.pl/lista-instruktorow.html&malopolskie#search

Olga Wielińska – Jachymiak

Fizjoterapeuta, terapeuta NDT-Bobath, neurologopeda, terapeuta ortodoncji funkcjonalnej MFS.

Czytaj więcej 

Razem z mężem fizjoterapeutą prowadzi Specjalistyczny Gabinet Rehabilitacji Dzieci, w którym wykorzystuje najnowsze osiągnięcia nauki oraz wiedzę zdobytą na szkoleniach łącząc ją w celu skutecznego oddziaływania. Współpracuje ze stomatologami i ortodontami aby kompleksowo leczyć problemy w obszarze czaszkowo-żuchwowym i czaszkowo-twarzowym. Pracuje z dziećmi z problemami logopedycznymi, mięśniowymi i z różnymi wyzwaniami rozwojowymi. Współprowadzi Grupę Wsparcia dla Rodziców Dzieci z Zespołem Downa. We wszystkich swoich działaniach na pierwszym miejscu stawiam oddech. Moją pasją są biegi górskie, gdzie również wykorzystuję pracę z oddechem – ukończony kurs Oxygen Advantage oraz aromatoterapia.

Zobacz pozostałe terapie